Małe Instrumenty – warsztaty dla dzieci z budowy nietypowych instrumentów muzycznych

Kategoria:

Warsztaty prowadzone w ramach „Samoróbka” dedykowane są własnoręcznej budowie nietypowych instrumentów muzycznych. W czasie 2 godzinnego warsztatu tworzymy od podstaw kilka prostych instrumentów, których budowa jest w zasięgu amatora pracującego z instruktorem. Celem tego działania jest zwrócenie uwagi uczestników na możliwości użycia niedrogich rozwiązań technicznych, dzięki którym uda się wydobyć akustyczny dźwięk z realnego źródła.

Każdy uczestnik warsztatów może spróbować zbudować grający obiekt korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty.

W trakcie pracy w praktyczny sposób poznajemy podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

 

Ze względu na posługiwanie się ostrymi narzędziami zapraszamy osoby powyżej 10 roku życia, a młodsze tylko z aktywnie pracującym opiekunem. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały niezbędne do pracy. Staramy się pracować w oparciu o materiały recyklingowe, ale też uzupełniamy je niezbędnymi zakupami. Zbudowane instrumenty uczestnicy zabierają oczywiście ze sobą.

Warsztat jest darmowy ale obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy – ilość miejsc jest ograniczona!
https://forms.gle/UtXg8AqNi9p95MZY9

***
Grupa Małe Instrumenty powstała w 2006 roku, z inicjatywy Pawła Romańczuka, w wyniku fascynacji nietypowymi źródłami dźwięku.

Paweł Romańczuk,urodzony w 1975, odebrał wykształcenie muzyczne w klasie kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej Ist. w Bolesławcu. Muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie nietypowych źródeł dźwięku. Założyciel wrocławskiej grupy Małe Instrumenty, w ramach której realizuje własne potrzeby artystyczne. Jest autorem muzyki do ponad 20 filmów i spektakli teatralnych, własną muzykę opublikował na 15 płytach LP, SP, CD i DVD w Polsce, Japonii i Francji oraz zagrał około 300 koncertów w Europie i Azji. Zgromadził unikalny zbiór ponad 700 nietypowych instrumentów muzycznych, wykorzystywanych w działaności koncertowej, nagraniowej i wydawniczej.

Wstęp za darmo!
Vox Artis
Concordia Taste
wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznań