Design sprint

Kreatywne projektowanie rozwiązań dla biznesu

Chcesz zbudować przewagę biznesową? Twoja organizacja stoi przed wyzwaniem, które wymaga zwinnych i kreatywnych rozwiązań? Sięgnij po metodę twórczego generowania pomysłów, w efekcie - bądź krok przed konkurencją, wdrażając koncepty, które będą odpowiedzią na realne potrzeby rynku, odbiorców i planety.
Skontaktuj się z nami
Dla kogo jest design sprint?

Design sprint został stworzony zarówno dla tych, którzy dopiero startują, jak i dla organizacji, które istnieją na rynku już jakiś czas, ale chcą znacznie przyspieszyć.

 


 

Czego spodziewać się na warsztatach Design Sprint? Przeczytaj więcej 

 


 

Design sprint jest dla Ciebie, jeśli:

Potrzebujesz konkretnych rozwiązań dla realnych wyzwań w twojej organizacji, poszukujesz kierunku do dalszego rozwoju, wprowadzasz innowacje produktowe, chcesz wypracować lepszą komunikację zewnętrzną i wewnętrzną w swojej firmie, poznać trendy i sygnały zmian oraz dostosować swoją firmę do nich.

 


 

Co łączy Design Sprinty z bieganiem?  

Przeczytaj więcej 

 


 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Pewna przewaga design sprint to:
 • Bardzo szybka realizacja projektu (od 1 do 5 dni).
 • Głębokie wejście w temat projektu i rozpatrywanie go z różnych perspektyw.
 • Ogromna pula nowych, potencjalnych rozwiązań lub optymalizacja obecnych.
 • Prototypy, czyli przetestowane rozwiązania, produkty, usługi.
 • Zgrany i zaangażowany zespół projektowy, który staje się ambasadorem pomysłów.
 • Inspiracje, trendy i sygnały zmian.
 • Benchmarki, które pomagają lepiej poznać otoczenie rynkowe.
 • Ćwiczenia pobudzające kreatywność do wykorzystania w dalszej pracy zespołowej.
 • Niskie koszty w stosunku do otrzymanych rezultatów
Skontaktuj się z nami
Warsztat design sprint w kilku krokach

KROK 1: KICK OFF PROJEKTU

- rozeznanie potrzeb klienta jest dla nas kluczowe, ponieważ dzięki dokładnemu wywiadowi jesteśmy w stanie zdefiniować cele projektu.

KROK 2: BUDOWANIE ZESPOŁU PROJEKTOWEGO

- mapujemy role i kompetencje w zespole, przykładamy wagę do budowania różnorodnego zespołu i podtrzymania motywacji podczas procesu.

KROK 3: PRACA WARSZTATOWA

- oparta na wspólnej pracy z pomocą naszej autorskiej metody Creativity+Thinking i innych technik kreatywnych, wygenerowane pomysły popieramy badaniami jakościowymi i ilościowymi, wykorzystujemy prototypowanie pomysłów i ich testowanie, wszystko po to, by zyskać jak najbardziej rzetelny feedback od grupy odbiorców jeszcze przed wdrożeniem danego rozwiązania na rynek.

KROK 4: PRZYGOTOWANIE DO WDROŻENIA

- po zakończeniu warsztatów przygotujemy Cię do wdrożenia wypracowanego rozwiązania na rynek, otrzymujesz pełen feedback dotyczący dalszych kroków, by wypracowane idee miały realne odzwierciedlenie biznesowe.

CO ZYSKASZ, KORZYSTAJĄC Z PROCESU DESIGN SPRINT?

1.SZYBKA REALIZACJA PROJEKTU, która pozwala na wypracowanie odpowiedzi na wyzwanie biznesowe już w kilka dni.

 

2.ZGRANY ZESPÓŁ PROJEKTOWY – przykładamy dużą wagę do budowania zespołu, który lepiej się poznaje, wypracowuje wspólnie rozwiązania, a nabyte umiejętności może przekuć w działania w pracy na co dzień.

 

3.ŚWIADOMOŚĆ RYNKU – przechodząc proces, jakim jest design sprint, oprócz wypracowania rozwiązania, otrzymujesz także szeroki kontekst, inspiracje, trendy i sygnały zmian, co pogłębia Twoją świadomość rynkową.

 

4.KREATYWNE ROZWIĄZANIE, które odpowiada wprost na potrzeby Twoje i Twoich odbiorców, gotowe do wdrożenia na rynek.

 

5.OSZCZĘDNOŚĆ – w związku z tym, że przygotowane rozwiązania są rzetelnie przetestowane i sprawdzone, a Ty jesteś przygotowany do wdrożenia go na rynek – oszczędzasz, ponieważ minimalizujesz ryzyko wdrożenia.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa design sprint?

Czas trwania procesu ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta i zakresu prac. Może trwać od 1-2 dni do 5 dni.

Ile osób może wziąć udział design sprincie?

The sky is the limit. W design sprincie może wziąć udział nawet 100 osób. Aby jednak pracować efektywnie i wykorzystać pełnię możliwości tej metody, rekomendujemy grupy minimum 6-cio osobowe.

Offline czy online? Jak pracujecie?

Jesteśmy elastyczni. Ty decydujesz, czy chcesz design sprint w swojej organizacji przeprowadzić offline czy online. W przypadku procesu realizowanego zdalnie, zadbamy aby wszyscy uczestnicy, niezależnie od umiejętności obsługi komputera, mogli w pełni być aktywni.

Czy design sprint jest metodą rozwijania kreatywności?

Design sprint przede wszystkim służy tworzeniu rozwiązań, które najtrafniej odpowiadają na wyznaczone cele. Udział w samym procesie natomiast znacznie wzmacnia kreatywność, poprzez łączenie różnorodnych idei i nowe spojrzenie na znane rzeczy.

Kogo należy zaprosić do grupy roboczej?

Budowa zespołu jest niezwykle istotnym etapem w design sprincie. Dążymy to tego, aby były one multidyscyplinarne, a jego poszczególnych członków dobieramy na podstawie różnorodnych stylów działania i myślenia, doświadczenia, stażu pracy itp. W ten sposób tworzymy grupę zaangażowanych osób, która może się wzajemnie inspirować

Co jest wyjątkowego w Creativity+Thinking?

Creativity+Thinking (CT) jest autorską metodą kreatywnego projektowania rozwiązań, która posiada konkretne etapy pracy oraz określone narzędzia, mające przynieść rezultaty odpowiadające na realne potrzeby. Od metody Design Thinking wyróżnia się dodatkowymi etapami w procesie: poszerzanie perspektywy poprzez badania, przygotowanie do wdrożenia oraz uwzględnienie potrzeb klienta wewnętrznego czyli zespołu.

Napisz do nas
Masz pytania, potrzeby, lub chcesz po prostu wpaść na kawę? Napisz do nas!


  Subscribe to our newsletter