EneDueDe - Festiwal dla dzieci | Concordia Design

Festiwal Designu i Kreatywności EdeDueDe w Poznaniu

Dwa dni w roku zaprojektowane w całości dla Najmłodszych!

O FESTIWALU

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci EneDueDe to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Jesienią 2020 roku w Poznaniu odbędzie się jubileuszowa, X edycja tego wydarzenia!

Głównym celem Festiwalu jest edukacja oraz pobudzanie kreatywności
i innowacyjności, która jest naturalną cechą wszystkich dzieci.
Robimy to poprzez przeróżne aktywności dla Najmłodszych – wystawę, warsztaty, spektakle, spotkania i zabawy.

SPRAWDŹ PROGRAM

Wielowymiarowy program

Design dla dzieci tworzony z dziećmi

Edukacja i inspiracja na wielu poziomach

Strefa ZPT

Strefa Zajęć Praktyczno – Technicznych to miejsce, gdzie dzieci tworzą swoje rękodzieła wykorzystując różne rodzaje rzemiosła i różne materiały – drewno, papier, karton, ceramikę, tkaninę, czy wełnę.

Strefa ma charakter otwarty, można do niej dołączyć w każdej chwili
i z pomocą animatora stworzyć swój własny obiekt!

Wystawa

Każdemu Festiwalowi towarzyszy wystawa. Do tej pory pokazywaliśmy m.in. przykłady najlepszego duńskiego designu na wystawie „Dania do Poznania”, zachęcaliśmy do rozwoju kreatywności podczas „Wystawy – Zabawy”, wspólnie z NieMapą daliśmy możliwość zwiedzania przestrzennego „Papierowego Miasta”, czy obejrzenia najlepiej zaprojektowanych polskich przedmiotów dla dzieci. Co pokażemy
w tym roku? Szczegóły niebawem!

Sprawdź program

Warsztaty projektowe i rozwojowe

Warsztaty projektowe to propozycja dla starszych dzieci, które pod okiem animatorów projektują różne przydatne przedmioty lub usługi. Bywa, że jest to pierwsze połączenie świata dzieci ze światem biznesu, innym razem dzieci zdobywają praktyczną wiedzę o zawodzie architekta, grafika, czy programisty.

Warsztaty rozwojowe to propozycja dla najmłodszych, którzy dzięki zabawie pobudzają swoje zmysły.

Spektakle i inne atrakcje

Od początku istnienia Festiwalu współpracujemy ze Studiem Teatralnym BLUM, które zaprasza najmłodszych na przedstawienia dopasowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych odbiorców.

Oprócz tego podczas Festiwalu zawsze odbywa się Kiermasz Dobrze Zaprojektowanych Przedmiotów, zapraszamy również do Strefy Testów Nowych Technologii oraz do Bawialni Edukacyjnej dla Najmłodszych.

Sprawdź program

Zostań partnerem festiwalu

Festiwal stwarza wyjątkową okazję do współpracy i projektowania
z dziećmi! Jeśli jedną z wartości w Twojej firmie jest rodzina i jej komfort, cenisz dobrze zaprojektowane produkty i usługi i chcesz świadomie budować swój wizerunek, zgłoś się do nas!

Formę współpracy dobieramy do potrzeb naszych Partnerów. Mogą to być warsztaty projektowe dedykowane marce, testowanie nowego produktu czy usługi, lub realizacja indywidualnych pomysłów.

Partnerzy poprzednich edycji festiwalu

Skontaktuj się z nami

61 667 44 00

Masz pytania, potrzeby lub chcesz po prostu wpaść na kawę?

Napisz do nas

Subscribe to our newsletter