LA LI LU – Premiera Studia Teatralnego Blum. Przystań

Kategoria:

Opis

Zapraszamy na Przystań przy Concordii w niedzielę o 12.00.

Scenariusz i reżyseria: Lucyna Winkel-Sobczak
Teksty piosenek i melodie: Lucyna Winkel-Sobczak
Aranżacje dźwiękowe oraz oprawa muzyczna wykonywana na żywo: Hubert Karmiński
Koncepcja scenograficzna i kostiumy: Ireneusz Domagała
Występują: Agnieszka Dubilewicz, Lucyna Winkel-Sobczak i Hubert Karmiński

Kolejny muzyczny spektakl oparty na autorskich piosenkach teatru. Jak zwykle punktem wyjścia do powstania przedstawienia jest inspiracja twórczością Pani Krystyny Miłobędzkiej i jej odczuwaniem dziecięcego świata. Szukamy więc prostoty w docieraniu do głębi dziecięcej wyobraźni oraz zabawy, rozumianej jako najwartościowsza forma dziecięcej edukacji.

Piosenki będące kanwą przedstawienia są próbą opisania świata przyrody. Najprostsze a zarazem najważniejsze z otaczających nas zjawisk: słońce,  deszcz, chmury, drzewa.
Oprawę plastyczną spektaklu inspirowaną dziecięcymi rysunkami stworzył we współpracy z zespołem Teatru Blum Ireneusz Domagała.
Zabawa piosenkami ma uwrażliwić dzieci nie tylko na opisywane przez nas zjawiska ale także na świat dźwięków i otworzyć drogę do rozśpiewania naj-najmłodszych. Wspólnie wykonywane piosenki mają być płaszczyzną odczucia i docenienia formy wyrazu jaką jest śpiew. Zwykły i niekoniecznie doskonały. Śpiewajmy więc. Śpiewajmy na co dzień i śpiewajmy w teatrze.