“Dobre miejsce” wystawa fotografii Artura Pławskiego

Kategorie: ,

Zapraszamy na wystawę zdjęć Artura Pławskiego pt. “Dobre miejsce”, którą można oglądac na terenie Przystani Sztuki do końca czerwca.

„Fotografowałem miasto, którego dobrze nie znałem i z którego nie miałem wspomnień. Ta okoliczność była przyczyną bardzo przyjemnego doświadczenia — uwalniała od typowych skojarzeń i pozwalała wymyślać przestrzeń i siebie w niej na nowo” – pisze Artur Pławski o swoim projekcie „Dobre Miejsce”.

Na zdjęciach uwiecznione zostały Tychy, miasto, którego hasłem promocyjnym jest tytułowe „Dobre miejsce”. Projekt jednak w szerszym kontekście i w zaskakujący sposób pokazuje przestrzeń miejską w subiektywnej narracji autora. Zdjęcia są dokumentem, któremu nie brakuje wieloznaczności, wyobraźni i nieoczekiwanych spostrzeżeń.

Album fotograficzny „Dobre miejsce” /„The Right Place” zdobył tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2023.

Wydarzenie organizowane jest z budżetu miasta Poznań #poznanwspiera i współorganizowane z Fundacją Vox Artis.

ARTUR PŁAWSKI
Fotograf dokumentalista. Ukończył filozofię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aktualnie pracuje w Muzeum Miejskim w Tychach. W swojej twórczości wykorzystuje wieloznaczność medium fotograficznego oraz subiektywny charakter form dokumentalnych. Laureat i finalista wielu konkursów fotograficznych, między innymi: Grand Press Photo, Leica Street Photo, Wielkopolska Press Photo, BZ WBK Press Foto, Śląska Fotografia Prasowa, Tychy Press Photo, Italian Street. Photography, San Francisco International Street Photography Awards, zwycięzca Fotograficznej Publikacji Roku 2023 za photobook „Dobre Miejsce”.