Kobiety wiedzą, co robią

Kategoria:

SPOTKANIE NA ŻYWO W POZNANIU
–> 19 listopada (sobota)
–> godz. 11 – 14
–> Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie: https://kwcrpoznan.webankieta.pl/
–> adres: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

———————————————
Kobiety wiedzą, co robią w Poznaniu – czyli ogromna dawka inspiracji, wiedzy i mocy!
Serdecznie zapraszamy Was na niecodzienne, bardzo kobiece wydarzenie.
A to wszystko od kobiet i dla kobiet! “Kobiety wiedzą, co robią” to siostrzana energia dla kobiet w każdym wieku.

Harmonogram
11.00 – 11.10 OTWARCIE SPOTKANIA

11.10 – 12.00 PRZYSZŁOŚĆ JEST KOBIETĄ

Kiedy w ważnych procesach i zawodach wyznaczających trendy przyszłości pojawiają się kobiety, świat wokół nas staje się lepszy, zrównoważony, inkluzywny, uwzględniający potrzeby środowisk nieuprzywilejowanych. Faktem jest, że chirurżki – choć nieczęsto są operatorkami – operują skuteczniej, zwłaszcza inne kobiety. Projekty z dziedziny IT, wychodzące spod rąk kobiet – zmieniają świat internetu na bardziej przyjazny i pozbawiony brutalności, a urbanistki i architektki w zespołach projektowych pracują z większą uważnością na to, by przestrzeń wokół była dostępna w równym stopniu dla wszystkich jej użytkowników, włącznie z osobami starszymi, niepełnosprawnymi i dziećmi.
Zapraszamy do rozmowy o tym jak kobiety zmieniają świat oraz do wspólnego tworzenia wizji przyszłości, która jest kobietą.
Prowadzenie: Paula Szewczyk – redaktorka Wysokich Obcasów
Panelistki:
– Justyna Lach – Dyrektorka marketingu YES Biżuteria
– Maja Ostaszewska – Polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna
– Katarzyna Wala – antropolożka, działaczka społeczna, animatorka kultury
– Monika Frąckowiak-Sochańska – socjolożka
– Marta Mazurek – samorządowczyni

12.00 – 12.15 PRZERWA

12.15 – 13.00 CZUJĄC KAŻDEGO DNIA

W dzisiejszych czasach, nawet podejmując największe starania i próbując skupić uwagę na pozytywach – nie sposób nie być zestresowanym, przemęczonym i przytłoczonym otaczającą nas rzeczywistością. Sytuacji czy zjawisk, które nas stresują można wymienić nieskończenie wiele – zdrowie, rodzina, praca, sąsiadka, korek aż po szalejącą inflację czy wojnę tuż za granicą. Świat pędzi, a my razem z nim często gubiąc w tym szaleństwie swój dobrostan. STOP.
Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Kucewicz – psycholożką, seksuolożką i psychoterapeutką, autorką bestsellerowej książki „Kobiety, które czują za bardzo” oraz workbooka „Czując każdego dnia”, pełnego czułości i uważności przewodnika, który zawiera inspirującą wiedzę oraz rozwijające ćwiczenia.
Porozmawiamy o tym jak krok po kroku odnaleźć drogę do ciszy, harmonii i równowagi w tym pędzącym świecie.
Prowadzenie: Katarzyna Owczarek – Dyrektorka programowa projektu Kobiety wiedzą, co robią
Panelistka:
– Katarzyna Kucewicz – Psycholożka i psychoterapeutka, autorka książek

3.00 – 13.15 PRZERWA

13.15 – 14.00 SZEFOWE Z PASJĄ!

Z okazji stulecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce, Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów przygotowało zestawienie dyrektorek i dyrektorów teatrów publicznych, z którego dowiadujemy się, że na 126 teatrów, zaledwie 29. zarządzają kobiety. Trochę lepiej jest w teatrach prywatnych lecz i tu zjawisko szklanego sufity ma się całkiem dobrze.
Tymczasem, według najnowszych danych GUS w Polsce ponad 65% pracowników organizacji, których działalność dotyczy kultury, rozrywki i rekreacji, to kobiety. Z tych samych badań wynika jednak, że kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni zajmują w tych organizacjach stanowiska kierownicze. Wyjątkiem są instytucje o profilu nieatrystycznym (np. domy kultury), w których stanowiska kierownicze w 40% przypadają kobietom.
Dlaczego to wyjątek? Dlaczego w Polsce tylko jedna kobieta kieruje muzeum narodowym? Co powstrzymuje artystki, animatorki, menedżerki przed rozwojem zawodowym w obszarze kultury? Brak przykładu? Zapraszamy więc na spotkanie z charyzmatycznymi, odważnymi, ambitnymi kobietami, które stanęły na czele instytucji kulturalnych i są najwłaściwszymi osobami na tym miejscu.
Prowadzenie: Natalia Mazur – redaktorka Gazety Wyborczej
Panelistki:
– Justyna Kałużyńska-Markocka – Dyrektorka Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
– Iwona Pasińska – Dyrektorka Polskiego Teatru Tańca
– Renata Borowska-Juszczyńska – Dyrektorka Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: https://kwcrpoznan.webankieta.pl/
Liczba miejsc ograniczona.

Organizator: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy
Partnerzy: YES, Walutomat oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego kulturaupodstaw.pl.
Regulamin: https://static.im-g.pl/…/m29105135,REGULAMIN-KWCR…

———————————————
*
Administratorem danych osobowych podanych w związku ze zgłoszeniem udziału w wydarzeniu, jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10 (00-732 Warszawa). Dane osobowe będą przetwarzane w celu dopuszczenia (pod warunkiem dostępności miejsc) do udziału w wydarzeniu oraz ewentualnie w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami związanymi z wydarzeniem. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ i w naszej Polityce Prywatności: https://www.agora.pl/polityka-prywatnosci.