Koncert GRIT ENSEMBLE na Taste Music Festival

Kategoria:

28.05.2022, godz. 19:00, Przystań Sztuki

Pamiętacie zeszłoroczny Taste Film Festival? W tym roku zapraszamy Was na Taste Music Festival!
Wydarzenie odbędzie się w Przystani Sztuki – placu między Concordia Design a biurowcem Bałtyk oraz Concordia Taste.
Wstęp za darmo!

Tegoroczna edycja – Taste Music Festival będzie skupiać się na zmyśle słuchu. Tym razem uczestnicy będą mogli posmakować muzyki zarówno biorąc udział w koncercie, jak i uczestnicząc w ofercie warsztatowej – zgłębiając wiedzę na temat np. powstawania instrumentów.

28 maja podczas festiwalu wystąpi zespół Grit Ensemble. Artyści zaprezentują projekt „Komeda Deconstructed”. Utwory Krzysztofa Komedy w interpretacji poznańskiej formacji jazzowej to przestrzeń dialogu z artystą, w którym nie brakuje miejsca na improwizację.

Grit Ensemble powstał w 2013 roku jako efekt wspólnej inicjatywy
studentów, absolwentów i wykładowcy poznańskiej Akademii Muzycznej. Wraz z liderem – kontrabasistą Patrykiem Piłasiewiczem – stworzono interesujący kolektyw improwizatorów zafascynowanych muzyką Krzysztofa Komedy. W obszarze zainteresowania zespołu znalazły się mniej znane kompozycje Komedy oraz ich współczesne interpretacje obejmujące zarówno klasyczną, jazzową balladę, jak i formy mainstreamowe, free jazz a nawet elektroniczny eksperyment.
Poznańska formacja Grit Ensemble wprojekcie „Komeda Deconstructed” traktuje jazz Komedy jako kreatywny eksperyment, którego strukturą jest współczesny język muzyczny a punktem odniesienia kompozycje wybitnego Wielkopolanina. Utwory Krzysztofa Komedy w interpretacji poznańskiej formacji jazzowej to przestrzeń dialogu z artystą, w którym nie brakuje miejsca na improwizację.
Koncert jazzowy na Przystani Sztuki to nie tylko spotkanie z poznańskimi jazzmanami i historią Krzysztofa Komedy, ale przede wszystkim muzyczna podróż po dźwiękach i improwizacji w muzyce, która może nas zaprowadzić w zupełnie nowe miejsca

Wstęp za darmo!

Vox artis
Concordia Design
wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Poznań