Czy humor nas uratuje? Spotkanie z Olgą Drendą i Joanną Gutral

Kategoria:

25 marca o godz. 18:00  zapraszamy Was na spotkanie z cyklu “Concordia Talks”. Porozmawiamy z Joanną Gutral oraz Olgą Drendą wokół jej nowej książki “Słowo humoru”.

Spotkanie poprowadzi Dorota Dot Okulicz

  • 25.03.2024
  • godz. 18:00
  • Concordia Design, sala Luna, wejście B
  • obowiązują bezpłatne wejściówki:  ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

Pomimo, że śmiech i poczucie humoru wydają się zjawiskami powszechnymi, to jednak wymykają się łatwej i jednoznacznej próbie uporządkowania.

Dlatego na temat poczucia humoru spojrzymy z szerszej perspektywy psychologicznej i spróbujemy znaleźć odpowiedzi między innymi na pytania:

👉Czy humor nas uratuje?

👉 Jak humor pomaga radzić sobie z rzeczywistością?

👉Komu wypada śmiać się z siebie?

👉 Kiedy żart przestaje być śmieszny?

👉 Czy wypada żartować ze zdrowia psychicznego?

Nie zapomnimy przy tym, aby przyjrzeć się bliżej sucharom i memom, ale i na poważnie – związkowi humoru i obyczajowości, czy zależności tego co śmieszy od kontekstu kulturowego

„Jeśli moja książka miałaby stanowić jakiś manifest, to chciałabym, żeby dotyczył on uznania niejednoznaczności i prawa do ambiwalencji”- pisze Olga Drenda

Zapraszamy!

Wydarzenie organizowane ze współpracy z Miastem Poznań #poznanwspiera, Fundacją Vox Artis oraz Fundacją Można Zwariować

_______________________________

Olga Drenda – pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka etnologii i antropologii kultury UJ. Autorka książek Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacjiWyroby. Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i Książka o miłości (wspólnie z Małgorzatą Halber. Od 2013 roku prowadzi facebookową stronę Duchologia poświęconą widmom epoki transformacji. Z Jackiem Paśnikiem prowadzi podcast Dziś.

https://www.facebook.com/halciion/?locale=pl_PL

https://www.instagram.com/ducholozka/

 

Joanna Gutral – doktorka nauk społecznych, psycholożka, psychoterapeutka psychoedukatorka. Naukowo i dydaktycznie związana z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym (nr cert. PTTPB 896). Od lat zajmuje się psychoedukacją w sieci, m.in. przez popularnonaukowy podcast Gutral Gada, a także podczas warsztatów i spotkań dla firm.

https://www.facebook.com/gutraljoanna

https://www.instagram.com/joanna_gutral/

 

Dorota Dot Okulicz – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, integratorka doświadczeń psychodelicznych, eventowiec, podcasterka. W fundacji Można Zwariować organizuje i prowadzi wydarzenia, m.in. debaty eksperckie oraz wystąpienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Po godzinach: organizuje i prowadzi autorski event Myśli Gonitwa, tworzy podcast “FLOW your mind!” o psychologii i pasji na metapoziomie. Medytuje, pisze, śpiewa.

https://dorotadotokulicz.pl/

https://www.instagram.com/dot.oku/

https://www.facebook.com/dot.flowhunter