Nie Boję Się Muzyki, czyli Fucha dla Malucha – Leśne Muzykowanie

Kategoria:

6.11.2022, godz. 10.00-13.00

Zajęcia muzyczne dla dzieci rozbudzą wyobraźnię i kompetencje miękkie twojego Malucha, przy tym zapewniając mu z pewnością niesamowite przeżycia! Spędź ze swoim brzdącem magiczne chwile, zabierając go na wyjątkowy spektakl, w którym melodia i estetyka baśni spotykają się z zabawą, która wzmocni koordynację słuchowo-ruchową najmłodszych.

Kolorowe światła, wielobarwne mięciutkie pufy do siedzenia oraz cały zwierzyniec przesłodkich pluszaków tworzą bowiem bajkowe królestwo, które bez wątpienia oczarowuje milusińskich. Przez czterdzieści minut wspaniałej zabawy Twoja latorośl będzie obywatelem świata radosnych dźwięków, a przede wszystkim wyobraźni.

Wyjątkowe walory edukacyjne sprawią, że maluchy wraz z rodzicami będą aktywnie słuchać, śpiewać i improwizować, nie wspominając już o tym, że zaangażują przy tym niemal wszystkie zmysły.

Koncepcja stworzona została według terapeutycznej metody, opracowanej przez Émilea Jaquesa-Dalcrozea i Edwina E. Gordona oraz Veronikę Sherborne.

Ma ona duży wpływ na ważne kompetencje miękkie, ponieważ odpowiednia dawka bodźców dźwiękowych, wzrokowych i dotykowych  rozbudza integrację sensoryczną, a na dodatek wzmacnia koncentrację uwagi, poczucie wartości, spostrzegawczość, harmonię ruchów oraz pozytywne emocje. Silnie rozwija też jednak umiejętności słuchania i rozumienia dźwięków. Wszystko to sprawia, że nasze zajęcia muzyczne dla dzieci są takie wyjątkowe. Wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla szkrabów w wieku: 0 – 4 lat. Bilety ulgowe przysługują dzieciom wieku od 0 – 4 lat.

Październikowe spotkanie rozpoczniemy muzyczną wędrówką po lesie ustrojonym jesiennymi barwami. Podczas spaceru pośród kolorowych listków odnajdziemy nie tylko grające grzybki, ale także leśne zwierzątka, zapraszające nas do wspólnej zabawy. Muzyczną wycieczkę dopełni radosne muzykowanie.

W listopadzie natomiast muzyczną rakietą zabierzemy uczestników w odległe galaktyki. Tam psotne ufonutki zaproszą nas do kosmicznego tańca. By bezpiecznie powrócić na Ziemię, wsiądziemy na kolorowy ogon komety. Szykuje się kosmiczna zabawa!

Serdecznie zapraszamy!